Fundacja Nomina Rosae zaprasza...

Szanowni Państwo!

31 października 2017 r. przypadnie równa rocznica 500-lecia Reformacji. W związku z tym, aby lepiej poznać dzieje sądeckich ewangelików, zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które zaplanowaliśmy na 28 i 29 października.

28 października (sobota) zapraszamy do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Nowym Sączu (ul. Pijarska 21). W ramach "Dnia otwartych drzwi" czeka nas kilka ciekawych wydarzeń:
— godz. 11.00 i godz. 11:30 – zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego z przewodnikiem (o podanych godzinach wchodzą grupy zwiedzających) – wstęp wolny;
— godz. 12:30 i godz. 13:00 – zwiedzanie wystawy „Luteranie w Nowym Sączu” z przewodnikiem (o podanych godzinach wchodzą grupy zwiedzających) – wstęp wolny;
— godz. 17:30 „Z historii sądeckich Ewangelików” – wykład Łukasza Połomskiego w Domu Historii; Przed wykładem nastąpi wręczenie nagród za Grę Miejską „Śladami Ewangelików”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
Dom Historii i wystawa „Luteranie w Nowym Sączu” będą otwarte i dostępne dla zwiedzających bez przewodnika przez sobotę i niedzielę w godzinach 11.00–15.30
Więcej informacji i możliwość dyskusji na stronie wydarzenia „Dzień otwartych drzwi” w serwisie Facebook a także na stronie wydarzenia „Wystawa «Luteranie w Nowym Sączu»”

Natomiast w niedzielę 29 października o godz. 16:00 zapraszamy na Cmentarz Ewangelicko-Augsburski przy ul. Orkana. Odsłonimy pomnik dedykowany pamięci pochowanych na tej nekropolii, a którzy przez lata współtworzyli Nowy Sącz i Dąbrówkę Niemiecką. Przy okazji odsłonimy także tablicę prezentującą krótką historię cmentarza i społeczności ewangelickiej. Wydarzenia wieńczą projekt „Miesiąc Reformacji”. 31 października o godz. 17:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego (ul. Pijarska 21) odbędzie się uroczyste nabożeństwo w Pamiątkę Reformacji.

Przy okazji przypominamy również, że od 1 listopada do 2 listopada będzie trwała akcja Listopadowe Światło Pamięci – zachęcamy do odwiedzania opuszczonych cmentarzy żydowskich, ewangelickich i łemkowskich. Tradycyjnie zapalmy znicze na żydowskim Starym Cmentarzu, na ul. Piotra Skargi (pod kasztanami, za synagogą). Pamiętajmy!

Więcej informacji i możliwość dyskusji na stronie wydarzenia „Listopadowe Światło Pamięci” w serwisie Facebook
Zapraszamy na wszystkie te wydarzenia!