Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ruszyło Forum Ekonomiczne

5 września 2017 r.

Od dzisiaj Krynica jest politycznym centrum Polski. Ruszyło właśnie Forum Ekonomiczne, które przyciąga szefów państw, polityków, samorządowców i przedsiębiorców z różnych części Europy. Nie mogło też zabraknąć gospodarzy Powiatu Nowosądeckiego. Na Forum pojawili się: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk oraz członkowie Zarządu: Franciszek Kantor i Marian Ryba.

Co roku na Forum Ekonomiczne przyjeżdża kilka tysięcy gości, którzy wyrażają swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie. Na tegoroczne Forum zaplanowano sześć sesji plenarnych, ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat oraz prezentacje narodowe i regionalne.

- Forum przyciąga na Sądecczyznę wielu znamienitych gości – mówi starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że ta międzynarodowa impreza od początku odbywa się w perle uzdrowisk – Krynicy Zdroju. Przez te kilka dni toczone są tutaj ważne polityczne rozmowy i wymieniane poglądy, a także zawierane sojusze gospodarcze. To ważne miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. To jednocześnie świetna okazja do promocji naszego regionu.

Dzisiaj w Krynicy gościł m.in. prezydent RP Andrzej Duda, który wziął udział w sesji plenarnej „Niedokończona integracja a aspiracje krajów europejskich”. Dyskutowano też o planach odbudowy wzrostu w Unii Europejskiej oraz o tym, jak odnieść sukces w biznesie. Wśród gości Forum można było spotkać oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beata Szydło, ministrów poszczególnych resortów, szefów międzynarodowych firm i sportowców.

Forum potrwa do najbliższego czwartku.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...